השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תחומי התמחות

גירושין

הליך גירושין חייב להתנהל לאחר תכנון והערכות. "בתחבולות תעשה לך מלחמה"! (משלי כ"ד, ו' ). תכנון המהלך מבעוד מועד, קביעת אסטרטגיה, בחינת התוצאות האפשריות של דרך הפעולה והערכות לתגובה מתאימה לתוצאות אלו היא המפתח להצלחת ההליך.

בגירושין-כל מקרה יש לבחון לגופו. יחד עם זאת, ישנם מספר כללים שנכונים לכל הליך גירושין:

ראש וראשון לכל- עוד לפני יידוע בן הזוג על כוונתכם להיפרד, אספו מבעוד מועד מסמכים רלוונטיים! צלמו אותם ושמרו עליהם! אספו מסמכים המצביעים על זכויות וחובות, הכנסות והוצאות שלכם ושל בן זוגכם. יתכן שבשלב מאוחר יותר יקשה עליכם להגיע למידע זה שכרגע נגיש לכם בקלות.

כלל שני- שמרו חפצי ערך במקום מבטחים! הליך הגירושין הוא הליך מאד אמוציונלי. על מנת לצמצם ואף למנוע עוגמת נפש מיותרת, מומלץ לשמור חפצים יקרי ערך (בין אם מבחינת ערכם הכספי ובין אם מבחינת ערכם הסנטימנטלי) במקום אליו לא יוכל בן הזוג להגיע ואולי אף להעלימם.

כלל שלישי- עוד לפני יידוע בן הזוג על כוונתכם להיפרד לכו להתייעץ! העובדה שמישהו שמקורב לנו התגרש לא הופכת אותנו למומחים בתחום. העובדה שמי ממכרינו מתגרש כעת לא הופכת אותו למומחה בתחום. התייעצו עם עורך דין לגירושין שזה תחום מומחיותו.  הייעוץ הזה חשוב הן כדי שתבינו את המשמעות וההשלכות של הפרידה והגירושין, הן כדי לדעת מה נכון לעשות (ולעיתים, מה לא נכון לעשות) והן כדי לבחון את נושא מרוץ הסמכויות- לאיזו ערכאה כדאי ורצוי לפנות לאור נתוני המקרה הספציפי שלכם.

כלל רביעי-  צרו לכם רשת תמיכה! הליך פרידה וגירושין הוא הליך מורכב. לא פשוט. כרוך בעליות וירידות רגשיות. דאגו לא לעבור אותו לבד. היעזרו ברשת תמיכה מקצועית אם צריך (פסיכולוג וכיו"ב…) וברשת תמיכה אישית (חבר, בן משפחה קרוב )

 

כלל חמישי שמרו על חשאיות! לחשאיות בהקשר זה  2 פנים: ראשית, הימנעו מלחשוף צעדיכם העתידיים בפני סביבתכם לבל יגיעו, במכוון או שלא במכוון, לבן/ת הזוג. שהרי בכך יסוכל יתרונכם היחסי בהליך הגירושין. בנוסף, היו מודעים לאפשרות, כי בן/ת זוגכם ינסו להקליט שיחות עמכם אשר ישמשו אותם כראיות בהליך המשפטי. יתכן אף שינסו להקליט שיחות שלכם עם אחרים, אשר יחשפו את המהלכים בהם הנכם מתכוונים לנקוט כנגדו. לפיכך, הביאו בחשבון בהתנהלותכם, כי יתכן ובן/ת זוגכם התקין מכשיר הקלטה על הטלפון הביתי, על טלפון הנייד ו/או על מחשב.

כלל שישי הילדים מחוץ למערכה!  הילדים הם "פרה קדושה" במלחמת הגירושין. אל תהפכו אותם לבני ערובה במלחמה. אל תשתמשו בילדיכם ככלי לניגוח ההורה האחר. אל תאלצו אותם "לבחור צד". אל תראו בילדיכם עדים פוטנציאליים להוכחת צדקת טיעוניכם. עשו הכול כדי להגן על נפשם הרכה ולא לערבם בסכסוך הן ובעיקר כדי לשמור עליהם והן מאחר וביהמ"ש ממילא לא נוטים לראות בעין יפה עירוב מיותר של ילדים.

כלל שביעיערכו צוואה! זכרו, כי עפ"י החוק, היה ואדם ילך לעולמו מבלי להשאיר צוואה, בן זוגו אותה העת יירש מחצית מרכוש המנוח. לפיכך, עריכת צוואה בשלב הסכסוך עם בן הזוג הופכת חשובה ומשמעותית ביותר.

האמור אינו מהווה ייעוץ משפטי. ליצירת קשר